Notowania cen rzepaku

Poprawiono: poniedziałek, 06, październik 2014 15:08
Administrator Odsłony: 8602

slide1

Najnowsze informacje dotyczace cen rzepaku dostarczone do olejarni lub magazynu na polskich warunkach i na niemieckich. Ceny są indykacyjne, zależne od aktualnego kursu walutowego oraz notowań giełdy Euronext w Paryżu.

  

W przeszłości bazowaliśmy na trzech kategoriach podziału rynku zbóż:

1) Notowania cen rzepaku
2) Notowania cen śruty białkowej
3) Oferty na pozostałe towary

Do każdych z grup wyświetlane były dodatkowo notowania giełdowe.

 

stare-rzepak

"Poprzednia prezentacja ofert rzepaku"

 

 

Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku zbóż, zdecydowaliśmy, iż najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie sobie za cel czytelność i szybkość dostępu do prezentowanych przez nas ofert. Z tego powodu, obecnie skupiliśmy się na dwóch odrębnych usługach: Notowania Giełdy MATIF-CBOT oraz Oferty kupna i sprzedaży towarów.

 

Utworzenie takiego podziału pozwoliło zastosować mechanizmy automatycznego synchronizowania ofert, co oznacza, iż w momencie wprowadzenia oferty do bazy trafia ona również na stronę internetową. Dodatkowo dochodzą do tego: moduł graficzny - prezentacja ofert na mapach google - oraz moduł filtrowania - wyświetlanie ofert według własnych kryteriów.

 

Pełna lista ofert na rzepak dostępna jest z dodatkowymi szczegółami i parametrami w górnym panelu menu -> Usługi -> Oferty Zbóż.

oferty1

 "Tabela z szczegółowym opisem parametrów wybranych ofert"